Rund um den Fußball – KURS

Z czego składa się kurs?

Kurs składa się z 10  TRENINGÓW, dzięki którym nauczysz się wykorzystywać piłkarskie słownictwo w praktyce. Każdy trening rozpoczyna się krótką rozgrzewką wprowadzającą do tematu zajęć. Po rozgrzewce wykonujesz trening właściwy, czyli uczysz się stosować słownictwo i struktury gramatyczne w swojej piłkarskiej codzienności. Lekcje kończą się podsumowaniem gramatycznym lub ćwiczeniami relaksacyjnymi w postaci łamigłówek. Do tego w ramach przerywników masz możliwość posłuchania kultowych  piosenek piłkarskich, które przeniosą Cię w stref ę kibica BVB 09 lub FC BAYERN. Na końcu podręcznika znajdziesz klucz odpowiedzi, słownik oraz tabelę czasowników nieregularnych.

Czego nauczysz się z kursu?

 • zaczniesz mówić o swojej piłkarskiej rutynie
 • dzięki kultowym fragmentom meczów (Lewandowski 5 goli w 9 minut lub gol Łakomego 26 sekund po wejściu na boisko) nauczysz się relacjonować mecze
 • z łatwością zaczniesz mówić o technikach piłkarskich
 • poznasz najważniejsze tajniki niemieckiej gramatyki
 • opanujesz podstawy wymowy, dzięki czemu zyskasz pewność siebie

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla młodych piłkarzy, którzy chcą nauczyć się niemieckiego w ciekawy i nowatorski sposób, ucząc się tego, co faktycznie ich interesuje.  Nie daj się stereotypom na temat niemieckiego! Znajomość języka niemieckiego przyniesie Ci więcej korzyści niż jej brak.  
 • dla zawodowca, który marzy lub czeka transfer do niemieckojęzycznej drużyny. Zainwestuj teraz w kurs, nie czekaj na ostatnią chwilę!
 • dla fanów, którzy kochają obserwować sukcesy naszych polskich piłkarzy na niemieckojęzycznej murawie!

Kilka słów o autorce

Nazywam się Joanna Dąbek. Z zawodu i z zamiłowania jestem nauczycielką języka niemieckiego i języka angielskiego.  W 2018 roku miałam przyjemność uczyć wspaniałą klasę  piłkarską. Moi uczniowie nie byli fanami języka niemieckiego. Twierdzili, że ten język do niczego im się nie przyda. Ponieważ widziałam, jak bardzo kochają piłkę nożną, postanowiłam, że połączę nasze pasje – ich do futbolu, moją do języka niemieckiego.

Tak powstał Rund um den Fußball, czyli Niemiecki dla piłkarzy. Znajdziesz w nim mnóstwo praktycznego słownictwa.
Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj piosenek klubowych, czy też pamiętnego meczu, w którym Lewy w 9 minut strzelił 5 goli.

Do zeszłego roku Rund um den Fußball kurzył się w szafie, aż zgłosił się do mnie piłkarz, który z powodu transferu do niemieckojęzycznej drużyny, musiał nauczyć się języka niemieckiego na CITO.

Podjęliśmy się współpracy online.

Dzięki tej współpracy rozszerzyłam materiał o kolejne zagadnienia, m.in wizyta u fizjoterapeuty, psychologa  i wiele innych, które poznasz w II części tego wyjątkowego kursu. (premiera II części w sierpniu 2024)

Postaw na swój rozwój i zacznij uczyć się niemieckiego! Warto!

kurs dostępny w dwóch wariantach:

 • wideokurs: 450PLN
 • wideokurs + 1 konsultacja 30 min = 600 PLN
 • wideokurs + 2 konsultacje 30 min = 750 PLN
 • wideokurs + 3 konsultacje 30 min = 900 PLN 
 • wideokurs + 10 konsultacji 30 min = 1950 PLN 

CENA OBOWIĄZUJE W CZASIE TRWANIA EURO2024

CAMP JĘZYKOWY

POSTAW NA ROZWÓJ SWOJEGO KLUBU I ZORGANIZUJ STACJONARNY CAMP JĘZYKOWY W CZASIE OBOZÓW PIŁKARSKICH.

Chcesz być na bieżąco z moją ofertą?

zapisz się na mój newsletter

Zapisując się na newsletter, akceptujesz Politykę prywatności strony.